Menu

Oregano
Opis
Nieodłączny składnik kuchni włoskiej - pizza, focaccia, makarony kochają je z wzajemnością. W daniach z wołowiną i wieprzowiną chętnie łączy się z tymiankiem. Wypróbuj domowej roboty suszonych pomidorów z oregano, oliwą i czosnkiem!

Właściwości i działanie:

Lebiodka lub inaczej oregano to radosne, zielone ziółko. Przynosi lekkość, dobry humor i wzmacnia. Rozgrzewa, osusza zbyt wilgotne środowisko wewnętrzne organizmu spowodowane infekcją lub niewłaściwą dietą, jest gorzkie i cierpkie w smaku. Bosko aromatyczne. Ma działanie odkażające, grzybobójcze, przeciwpasożytnicze, przeciwbólowe, zwalczające wirusy i bakterie.
Oregano jest niezwykle pomocne przy chorobach górnych dróg oddechowych, infekcjach gardła i grypie. Jest silnym antyseptykiem, również do stosowania zewnętrznego - łagodzi ból zębów, bakteryjne zapalenie skóry czy zwyczajne swędzenie po ukąszeniu owadów.
Ten liściasty przyjaciel jest naturalnym antybiotykiem o szerokim spektrum działania, z tą „drobną” różnicą, że skutki uboczne – jeśli istnieją, są minimalne. Dodatkowo soczyste liście są mocnym antyoksydantem wymiatającym wolne rodniki z krwi, wzmacniając tym samym cały organizm – a tej właściwości na 100% nie posiadają apteczne antybiotyki.
Wszystkie zielone rośliny, szczególnie te aromatyczne i gorzkie wpływają na wątrobę. Relaksując ją, tonizują nerwy. Właśnie dla tego zioła były i są szeroko stosowane w fitoterapii i zwyczajnie w kuchni, sprawiając przy okazji, że jedzenie jest smaczniejsze i lepiej strawne.
Z oregano można sporządzić olejek do zastosowania zewnętrznego i z powodzeniem delektować się nim w kuchni. Przy kłopotach z drogami oddechowymi, wlej olejek do gorącej wody i wdychaj go głęboko lub przygotuj napar ze świeżych liści, łyżeczki syropu daktylowego i pij zamiast herbaty.
Napary, nalewki czy oleje najlepiej przygotowywać ze świeżego surowca. Soczyste liście mają najwięcej aromatu – olejków eterycznych które pod wpływem wysuszenia ulatniają się, zmieniając kierunek działania i smak.

Polecana do
Makarony
Makarony
Zupy
Sałaty
Warzywa
Sery
Sałaty
Ryby
Wołowina
Warzywa
Jagnięcina
Wieprzowina
Ryby
Wołowina
Kuchnia Azjatycka
Grzyby

Kontakt z nami

Baziółka
by Swedeponic Polska Sp z o.o.
Kraśnicza Wola 41
05-825 Grodzisk Mazowiecki
Polska

Zadzwoń

+48 22 755 79 79

Napisz

kontakt@baziolka.pl

Nasza oferta

Świeże zioła

Polecamy

Tomek Jakubiak Lokalnie

Media Społecznościowe

Facebook  

Informacje

Polityka prywatności (RODO)