Menu

Rozmaryn
Opis

Wyróżnia go mocny, leśny aromat. Zdecydowanie preferuje mięsa – tak jagnięcinę, jak i wieprzowinę, czy wołowinę. W połączeniu z miodem, klarowanym masłem, sałatą oraz owocami i kozim serem tworzy wspaniałą kompozycję smakową. Sprawdza się również w białych drinkach – wystarczy włożyć jego gałązkę do ginu z tonikiem, ale odkryć zupełnie nowy smak tradycyjnego drinku.


Właściwości i działanie:

Z jednej strony iglasty i oschły, z drugiej – aromatyczny i urzekający. To specyficzny kawaler, który potrzebuje zdecydowanej i jednocześnie uległej kobiety. Chociaż związki z nim bywają trudne, to jednak właściwości rozmarynu sprawiają, że nie sposób się w nim nie kochać. Rozpuszczając śluz skuteczne ogrzewa organizm oraz pozwala usunąć wilgoć, której pokłady znajdują się w naszym ciele. Jest więc skutecznym antidotum na niewłaściwą dietę. Zastosowanie rozmarynu (w różnej postaci) to świadome wejście w romans z niezwykle uwodzicielskim kochankiem, który skutecznie poprawi zły nastrój. Wyróżniają go właściwości antydepresyjne, co jest efektem jego skutecznego działania – porusza energię drzemiącą w organizmie, poprawiając krążenie krwi oraz wprowadzając w krwiobieg wiele antyoksydantów. Zielony, świeży rozmaryn zawiera również inne, bardzo korzystne dla organizmu składniki, wśród których wyróżnić należy: witaminę A i C, gorycze, flawonoidy, lotne olejki, rozmarycynę oraz garbniki.

Jako kawaler, z utartymi już nawykami, niekiedy wydaje się ostry i gorzki. Jednak potrafi skutecznie zdobyć serce, wspomagając jego pracę oraz urzekając podniebienie swoją słodyczą. Zastosowanie rozmarynu to również ogromne wsparcie dla pracy wątroby.

Ujmujący jest także jego orzeźwiający wpływ na działanie całego organizmu (podnosi ciśnienie). Skutecznie wpiera osoby z hiperglikemią w walce o zdrowie – efektywnie obniża poziom cukru. Sprawdza się także w przeziębieniach, kiedy to, dzięki swoim właściwościom, działa rozgrzewająco hamując tym samym rozwój bakterii i wirusów. Olejki uzyskane z tego zioła są przeciwbakteryjne, antyseptyczne, ale również wyróżniają się działaniem przeciwgrzybicznym i antynowotworowym. Wspomagają więc układ odpornościowy człowieka. Odrobina świeżego rozmarynu wzmocni także włosy – wystarczy skosztować jego naparu oraz dodać do niego odrobinę miodu, jabłka i gruszki.

Ze względu na to, iż świeży rozmaryn bywa kapryśny, warto go najpierw ogrzać – chociażby na suchej patelni. Ciepło pozwoli mu się otworzyć i urzec nas swoją uwodzicielską mocą. Wówczas z przyjemnością stworzy on związek ze śliwkami, jabłkami, pomarańczami oraz innymi owocami.


Polecany do

Wołowina
Wołowina
Jagnięcina
Jagnięcina
Wieprzowina
Wieprzowina
Ryby
Ryby
Desery
Desery
Warzywa
Warzywa
Napoje
Napoje
Owoce
Owoce

Kontakt z nami

Baziółka
by Swedeponic Polska Sp z o.o.
Kraśnicza Wola 41
05-825 Grodzisk Mazowiecki
Polska

Zadzwoń

+48 22 755 79 79

Napisz

kontakt@baziolka.pl

Nasza oferta

Świeże zioła

Polecamy

Tomek Jakubiak Lokalnie

Media Społecznościowe

Facebook  

Informacje

Polityka prywatności (RODO)